Birbirinden Enteresan Yeni Nesil Sanat Eserleri

Teknoloji ve sosyal medyanın gelişimi ile birlikte sanatta birçok yeniliğe şahit olarak yeni nesil sanat eserleri ile karşılaşıyoruz. Kimi zaman büyüleyici olan bu eserler, internetin evrenselleştirdiği sanatı sınırlar ötesine taşıyor. Farklı kültürden yeteneklere ait olan birkaç çalışmayı sizlerla paylaşıyoruz.

Yeni Nesil Sanat Eserleri

1. Kalem Heykel

Sanatçı Federico Uribe tarafından yapılan bu muhteşem kalemden heykeller, işçiliği ve verilen şekil ile büyüleyici. Onun birçok eserine buradan ulaşabilirsiniz.

Kalem Heykeller yeni nesil sanat eserleri arasında yer alıyor.

2. Kaset Bantlarından Gelen Esneklik

Müzik eserlerini genellikle sınırlı bir esneklikte düşünürüz. Fakat Open Reel Ensemle sıradışı bir Japon grubu olarak bize ilginç sesleri video-kaset bantları ile çıkartan bir grup olarak karşımıza çıkıyor. Eski makaralara sarılı bant kayıtlarını kullanarak yaptıkları eserlere buradan ulaşabilirsiniz.

3. Kadeh

Petr Spatina, en yetenekli sokak sanatçılarının başında gelebilir. Parmakları ve bir dizi şarap kadehi ile camın rezonansını kullanarak kadeh içindeki titreşimleri başarılı bir şekilde kullanan sanatçı mistik bir duygu yaratıyor. Camdaki su miktarı değiştikçe ses de önemli ölçüde değişir bu da bu tekniği sağlamaktadır.

4. Mıknatısların Gücü

Mıknatısları dahice kurarak hazırlanmış düzenekler ile zincir reaksiyonu kurgulayan bu sanatçı, Kaplamino adında bir YouTube kullanıcısı.

5. Orman Ksilofon’u

Hiç ormanda dev bir ksilofon gördünüz mü? Bu tabii ki bir şaka değil. Drill Inc. isimli Japon reklam ajansı, ormanın ortasında yaklaşık bir mil uzunluğunda dev ahşap bir ksilofon inşa etti. Her ahşap eklenti kendine özgü notalardan oluşuyor ve bir ahşap top aşağıya indikçe, Bach’ın ünlü Cantata 147’yi çalıyor. Ve bunu, bir cep telefonu reklamı için yaptılar. Telefonun modası artık geçse de, bu eser oldukça etkileyici.

6- Glocks ile Klasik Müzik

Rus Pratik Atıcılık Federasyonu Başkanı Vitaly Kryuchin, Glocks ile klasik müzik ve atıcılığı bir araya getirerek Johann Strauss’un bir dize dörtlüsü ile “Radetzky March” eserini çalıyor.

7- En Karmaşık Müzik Kutusu

Notalar, benzersiz bir şekilde duyduğunuz melodiyi yaratmak için bir org fülütlerine notaları bildiren delikli kağıt yoluyla sağlanır. Bu da bize keyifli bir müzik deneyimi sunmaktadır.

Daha fazla enteresan şeyler için tıklayınız.

Yorum yazabilirsiniz