En Enteresan Bireysel Açıkhava Spor Performansları

Bireysel açıkhava spor performansları hakkında öncelikli olarak bahsetmemiz gereken şey çoğunun tehlikeli olduğudur. Bu nedenle aşağıdaki performansları izlemeden önce, tehlikeli olanlarını denemenizi tavsiye etmiyoruz.

Dünyada bu tarz sporlar son yıllarda çok yaygınlaşmaya başladı. Teknolojinin gelişimi ile artan olanaklar, listede görebileceğiniz gibi birçok yeni spor dalı ortaya çıkarıyor. Bu spor dalları herhangi bir yerde yapabilirken, üstün profesyonellik gerektirenleri de var.

Bireysel Açıkhava Spor Performansları

1. Disk Golf

Disk golf, sporunda hassasiyet ve doğruluk önemlidir. Bu nedenle bu bireysel açıkhava spor performansları içinde enteresan sahneler sunmaktadır. Profesyonel Disk Golf Birliği’nden Paul Ince’ye göre, “Oyunun amacı, diskin en az sayıda atışı ile baştan sona bir rotayı geçmek.” Son sekiz yılda, disk golf sahalarının sayısı neredeyse ikiye katlandı ve bu spor sevgisi, dünya çapında 40 ülkeye yayıldı.

2. Yarasa Uçuşu

Doğa sporcusu Graham Dickinson’un bu videosu insanın ağzını açık bırakıyor. Herhangi bir insanın yapamayacağı bir uçuş neredeyse. Graham, çılgınca çuşunu Fransa’nın Chamonix kentinde yaptı. Onu takip eden arkadaşı Dario ile birlikta her ikisi de yaklaşık 180 km / saate kadar ulaştılar.

3. Dağ Bisikleti

Bu dağ bisikletçisi için yanlış bir hareket her şeyi bitirecek. Profesyonel dağ bisikletçisi Dan Atherton’un bireysel hesabından yayımladığı bu ilk video dünyanın en zor bisiklet yollarından birinde hızlanmasını bize gösteriyor. Dünyadaki en tehlikeli parkuralardan birinde gerçekleştirilen bu bireysel performans adeta izleyenleri oturduğu yere kilitleyecek. Bir yandan da eşsiz manzara için seyir zevki de sunacak.

4. Kasırga Sörfü

Bu Red Bull Storm Chase yarışması, yeterince güçlü bir fırtınada gerçekleşiyor. Fırtına öncesinde, yarışmacılar ve mürettebat, yeterli ön uyarı ile, kasırga yakınında konumlanıyorlar. Yarışma boyunca rüzgar yaklaşık 100 km/saate ulaşıyor ve yarışmacılar atlayış uzunluğu, stil, yaratıcılık ve dalga boyu ile değerlendiriliyorlar.

5. Serbest Parkur Koşusu

Çin’deki Tianmen Dağı’ndaki Skyladder Parkour parkurunda gerçekleşen Celen Chan’ın bu baş döndürücü performansı izlerken baş döndürüyor. Dik parkur 45 derece eğimli ve 999 basamağa sahip. İzlerken bile tuhaf hissettiren bu sporun Chan için zorluğu tahmin bile edilemez.

Daha fazla enteresan şey için tıklayınız.

Yorum yazabilirsiniz